SİS Kalkanı Nedir?

Hırsızlık ve gasp önlemeye yönelik bir sistemdir. Hırsızlık ve gasp anında devreye giren sistem mekanı saniyeler içinde yoğun bir sisle kaplayarak görüş mesafesini sıfıra indirmektedir. Böylece kötü niyetli kişinin mekana girmesi, mekanda rahat hareket etmesi engellenmektedir.

Nasıl Çalışır?

Hem dahili hem harici şekilde çalışmaktadır. Dahili olarak Alarm sistemine bağlanmaktadır. Alarm durumunda kendi sensörü ile de alarmı algılayıp çift kontrol sağladığında sis jeneratörü devreye girerek saniyeler içinde mekanı sis ile doldurmaktadır.

Örnek: Gündüz vakti  iş yerinize  soygun girişimi yapılmaya çalışıldı ve soyguncular dükkanın içine girdi.Dükkan sahibi bir çok farklı seçenek dahilinde Sis Kalkanını devreye sokup aynı anda alarm merkezi sayesinde Polislerin direkt olarak dükkanınıza yönlendirilmesini sağlayacak ve dükkan içinde görüş mesafesini 0 derecesine indirecektir.

İnsan Sağlığına veya Mekana Zarar Veriyor mu? 

Sis mekanda en az 30 dakika kalıyor ve mekan havalandırıldığında, sis dağıldıktan sonra mekanda en ufak bir tortu kalmıyor. Sis mekana yayıldıktan sonra dükkan içerisinde ki bireylerin dışarı çıkıp dükkanı havalandırması gerekmektedir.

Aktif olarak dünyanın 50 ülkesinde kullanılan Sis Kalkanı Avrupa menşeili ve tüm sağlık sertifikalarına sahiptir.

Nerelerde Kullanmalı?

Özellikle cadde üstü işyerlerinde, benzinlik, market, kuyumcu ve döviz büroları

Alarm ve kamera sistemi olsa dahi, hırsızlar bu mekanları kendilerine hedef seçebiliyorlar. Dahası, gündüz çalışma saatlerinde de silahlı gasp girişimleri gerçekleşebiliyor.

Bu gibi noktalarda hem insan hem de mal güvenliğini ciddi oranda koruyacağını düşünüyoruz.