Bu kavram belli algoritmalar ile video yönetimini daha etkin kılmaktadır. İnsan kabiliyetlerinin ötesinde tahlil, yönetim ve denetim sağlamaktadır.

    Kameralar hiç bir mola vermeden tam ve doğru izlenir böylece video analiz, güvenlik kameraları 7/24, 365 gün izlemek için kullanılır oysa operatör olan kişiler gözetimde ara vermiş olabilir ya da dikkati dağılabilir.

    Video analitik program son derece basittir. Sistemin büyüklüğü veya sistemin yapısı video analiz yapılamasına engel değildir. Var olan veya yeni bir güvenlik sistemi içinde entegre edilebilir.

    Video analiz sistemi, şirket gözetim sistemi operatörleri, işletmeler ve hatta özel mülkiyet sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan ideal bir çözüm sunmaktadır. Video analitik yatırım ve gözetim sistemleri, etkinliğinin yanı sıra önemli güvenlik personel maliyetlerini azaltır. Şirketimiz bünyesinde geliştirilen video içerik analizleri ile otomatik alarm ve müdahale, sayısal verilerin elde edilmesi gibi artı değerleri standart projelerimize adapte ediyoruz.